اطلاعات تماس

ایران - تهران

ما همه روزه در دسترس هستیم

راهنمای جامع تشیص فندک زیپو اصل

نوبتی هم که باشد نوبت طرفدارهای فندک Zippo است. در این نوشته به صورت مفصل به شما آموزش می دهیم که چطور فندک زیپو اصل و تقلبی رو از هم تشخیص بدهید.

 

تفاوت زیپو با بقیه فندک ها

کسانی که به هر طریق با آتش سر و کار دارند به خوبی می دانند روشن کردن کبریت و فندک های معمولی دردسر های خاص خودش را دارد. مخصوصا زمانی که بخواهیم در فضای باز یا طبیعت از آنها استفاده کنیم. مهم ترین مساله هم روشن کردن شعله کبریت و فندک در زمان وزش باد است.

ایده ساخت فندک زیپو دقیقا برای حل همین مشکل شکل گرفت. ساخت فندکی که بتوان از ان در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

به این ترتیب آقای جرج بلیزدل طرح های اولیه ساخت فندک Zipoo را کشید. این فندک ها به طودی تبدیل به محصولی محبوب و کابردی شدند.

 

چرا به این فندک ها زیپو می گویند ؟

شاید یکی از عجیب ترین نمونه های نام گذاری یک برند متعلق بهZippo باشد.  جورج بلیزدل به دلیل علاقه ای که به صدای باز و بسته شدن زیپ داشت نام فندک هایی که ابداع کرده بود را  زیپو گذاشت! شاید کمی عجیب و غریب باشد امام علت نامگذاری دقیقا همین مساله است.

همانطور که گفتیم فندک های زیپو دارای این خاصیت منحصر به فرد هستند . آنها در برابر وزش باد خاموش نمی شوند.  همین موضوع باعث می شود که Zippo قابلیت استفاده در هر شرایط جوی را داشته باشد.

زیپو با بنزین روشن می شود و پس از شعله ور شدن فتیله احتیاج به نگه داشتن ضامن یا کلیدی برای روشن ماندن فندک نبود. برای خاموش کردن فندک کافی است درب فندک را ببندید. جرینگ! به همین سادگی!

این قابلیت های منحصر به فرد، در کنار طراحی های بسیاز زیبا و کیفیت ساخت فوق العاده Zippo را به یک برند جهانی تبدیل کند. به طوری که دیگر کمتر کسی است که حداقل یکبار نام زیپو را نشنیده باشد.

مطالب پیشنهادی :   نقره اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم؟

 

سیر تکامل فندک های زیپو

از سال ۱۹۳۲ که اولین زیپو ساخته شد تا دهه ۱۹۷۰ زیپو طرح های مختلفی برای ساخت فندک استفاده می کرد.  اما از دهه ۷۰ به بعد شکل Zipoo به آنچه ما میشناسیم تغییر پیدا کرد و ثابت ماند.

کمپانی Zippo در حال حاضر ۱۲ میلیون فندک در سال تولید می کند (هر ساعت ۱۴۰۰ عدد، هر ۲.۵ ثانیه یک فندک)!.  البته حدود یک چهارم این تعداد را کلسیون دارها و عشق زیپو ها خریداری و نگهداری می کنند.

در سراسر دنیا دهها موزه zippo وجود دارد. بزرگترین آنها در برادفور ایالت پنسیلوانیا، زادگاه zippo قرار دارد.

این حجم از بازار و علاقه مندی باعث شده تا سودجویان به فکر تولید و عرضه فندک های Zippo تقلبی بیافتند.

شاید بتوان گفت به همان تعداد که zippo اصل در بازار وجود دارد همان قدر هم zippo تقلبی پیدا شود. اما کیفیت، زیبایی، کارایی و طول عمر فندک زیپو اصل را ندارند.

اگر قصد دارید یک فندک زیپو اصل بخرید و از کارایی بالا و زیبایی خاص آن لذت ببرید،.حتما به توصیه های تیم فنی ویکی فیک توجه کنید.

در اینچا یکی از کامل ترین  کامل ترین راهنمای تشخیص فندک Zippo اصل را برای مخاطبان خود به زبان فارسی مهیا کرده است.

 

تشخیص فندک زپیو اصل و تقلبی

به نکات زیر توجه کنید تا در دام فندک زیپو تقلبی نیافتید :

۱ ) تیم فنی ویکی ارزان ترین فندک زیپو اصل را به قیمت حدود ۴۵۰ هزار تومان در بازار پیدا کرد( تابستان ۱۴۰۰).  فندک تقلبی که با نام Zippo ارائه می شوند قیمت به مراتب پایین تری دارند.

مطالب پیشنهادی :   روش تشخیص فیروزه اصل و تقلبی چیست؟

البته دقت کنید که سودجویان می توانند فندک زیپو تقلبی را با قیمت بالا به شما پیشنهاد کنند. پس قیمت به تنهایی ملاک تشخیص فندک زیپو اصل و تقلبی نیست. لازم است سایر نکات را هم بررسی کنید.

۲ ) به فونت، شکل و فاصله حروف Zippo بر روی بدنه و کف فندک دقت نمایید . این نوشته ها باید با نمونه فندک زیپو اصل همخوانی  کامل داشته باشد.

در برخی مدل های فندک Zippo تقلبی ممکن است تفاوت های مشخصی وجود داشته باشد. در این حالت به راحتی می توان فندک زپیو اصل و تقلبی را از هم تشخیص داد.

 

۳ ) نوشته های حک شده زیر فندک باید کاملا یک دست و یکنواخت باشد. زیپو های تقلبی چنین دقتی ندارند. در زیپو تقلبی برخی حروف خصوصا در گوشه ها نامنظم و سطحی تر حک شده اند.

نوشته های زیر فندک زیپو اصل عمیق تر و ظریف تر حک شده اند.

به تفاوت نشانه شعله روی حرف I در فندک زیپو اصل و تقلبی دقت کنید.

 

فندک zippo
فندک zippo تقلبی
zippo اصل
فندک زیپو اصل

 

فندک زیپو اصل
تشخیص فندک Zippo
فندک زیپو تقلبی
تشخیص فندک Zippo

۴ ) آلیاژ بدنه فندک Zippo اصل بسیار با کیفیت است با این حال ضخامت زیادی ندارد. تشخیص این مورد به کمی تبحر نیاز دارد.

 

جزئیاتی که خیلی مهم هستند

۵ )  فندک را از قاب آن خارج کنید و به نوشته های حک شده در پشت مغزی آن دقت کنید.

در فندک زیپو اصل جمله Made in Zippo USA درج شده است در حالی که در بسیاری از فندک های تقلبی عبارت Zippo made in U.S.Aحک شده است.

فندک زیپو
فندک زیپو اصل
فندک زیپو تقلبی
فندک زیپو تقلبی

 

۶  ) لولا و اتصالات فندک زیپو اصل ظریف تر از فندک Zippo تقلبی است.

لولا زیپو
لولای فندک های زیپو
لولا فندک
لولای فندک های زیپو

 

۷ ) جعبه  زیپو اصل و نوشته های روی آن براق تر و شفاف تر از Zippo فیک است.

جعبه Zippo
جعبه زیپو اصل

 

۸ ) روی یکی از لبه های داخل جعبه zipoo اصلی نشانه شعله با کیفیت بالا پرینت شده است. داخل جعبه خیلی از زیپوهای تقلبی خبری از این نشانه نیست.

مطالب پیشنهادی :   چطور خودکار بیک اصل را تشخیص دهیم؟

 

یک نکته جالب درباره فندک زیپو اصل و تقلبی

۹ ) صدای باز و بسته شدن درب فندک زیپو اصل خیلی خاص و منحصر به فرد است. این مساله به جنس خاص آلیاژ بنجی و مونتاز فندک  بر می گردد. این صدا معیار خوبی بر ای تشحیص فندک اصل و تقلبی زیپو است. اما خبر بد آنکه اینکار تنها از عهده حرفه ای ها بر می آید و نیاز به تجربه بالایی دارد.

۱۰ ) زیپوهایی که با کیفیت بالا کپی شده باشند چندان قابل تشخیص نیستند. بهترین راه برای خرید فندک زیپو اصل خرید از فروشگاه های معتبر است.

خاطرتان باشد که در ازای خرید فندک Zipoo اصل حتما از فروشنده فاکتور دریافت کنید. با اینکار اگر متوجه شوید که فندک شما زیپو تقلبی و فیک است می توانید آن را مرجوع کنید. یا از فروشنده شکایت نمایید.

 

ما این مطلب رو به صورت ویدیویی برای اینستاگرام ویکی فیک هم آماده کرده ایم. بخش هایی از این ویدیو رو در اینجا هم قرار می دهیم.

 

به تکامل و دقیق تر شدن ویکی فیک در تشخیص کالای اصل و تقلبی کمک کنید.

اگر تجریه خرید یا استفاده از فندک زیپو اصل و تقلبی را دارید در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

ما در ویکی فیک مطالب متنوعی برای تشخیص کالاهای اصل و تقلبی فراهم کرده ایم. پیشنهاد می کنیم حتما آنها را نیز مطالعه نمایید.

همچنین می توانید سری به وبسایت Zipoo بزنید و مدل های جدید کیف ها را مشاهده کنید.

 

از شما دعوت می کنیم ویکی فیک را در تلگرام و اینستاگرام با آیدی @wikifake دنبال کنید. با فالو کردن ویکی فیک در اینستاگرام ما را حمایت و به سایرین معرفی کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

2 نظر

  • Amir, ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ @ ۱۶:۳۴ پاسخ

    مطالب مفیدی بود .اما مید این زیپو از سال ۲۰۱۰ به بعد همون شده که شما نوشتین تقلبی

    • paymanadmin, ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ @ ۱۴:۰۶ پاسخ

      سپاس از راهنمایی تون. اگر امکان داره توضیح بیشتری بفرمایید. دقیقا متوجه منظورتون نشدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.