اطلاعات تماس

ایران - تهران

ما همه روزه در دسترس هستیم

روش جامع تشخیص تفنگ بادی دیانا اصل و تقلبی

این مطب به درخواست تعدادی از مخاطبان ویکی فیک تهیه شده است. لازم است از این دسته از خاطبان به دلیل تاخیری که در تهیه این مطلب به وجود آمد عذرخواهی می کنیم. در این مقاله کوتاه به بررسی روش تشخیص تفنگ بادی دیانا اصل و تقلبی می پردازیم.

پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه این مطلب، از طریق صفحه دسته بندی سایر مقالات ویکی فیک را نیز مطالعه نمایید.

 

تفنگ و شکار

شکار چه به منظور تهیه غذا یا برای تفریح و ورزش، از قدیم یکی از فعالیت های انسان بوده است. با گذر زمان پیشرفت چشمگیری در تجهیزات شکار شاهد بوده ایم. روزگاری از سنگ های نوک تیز برای شکار استفاده می شد.  سپس با ابداع نیزه و در ادامه تیر و کمان  شکار بسیار راحت تر شد.

شاید بتوان اولین سلاح هایی که از فشار هوا برای شلیک استفاده می کردند را در میان قبایل جنگلی جستجو کرد. همانطور که در کارتون ها یا فیلم های سینمایی مشاهده می کنیم این سلاح صرفا یک لوله بود که با دمیدن در آن تیر زهرآگین را به سمت هدف شلیک می کردند.

در قرن نوزدهم و همزمان با اختراع تفنگ های امروزی، شکار شکل تازه ای به خود گرفت.  تفنگ جای سلاح های قدیم را گرفت و به این ترتیب شکار آسان شد و کم کم در دسترس همگان قرار گرفت.

بسیاری از این تفنگ ها در شرایطی که هوا بارانی یا دارای رطوبت زیاد بود، کارایی نداشتند. رطوبت باعث نمناک شدن باروت و چاشنی و از بین رفتن قدرت شلیک می شد. بنابراین به منظور رفع این نقیصه بزرگ برخی از طراحان به فکر تولید اسلحه ای افتادند که بتواند در هر شرایط آب و هوایی عملکرد مطلوبی داشته باشد.

نتیجه برخی از این تحقیقات و بازطراحی ها به اختراع و توسعه تفنگ بادی منجر شد.

مطالب پیشنهادی :   نقره اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم؟

 

تفنگ بادی، سلاحی برای تفریح

تفنگ بادی، به صورت کلی نوعی تفنگ است که از نیروی هوای تحت فشار برای پرتاب گلوله استفاده می کند. این هوا در داخل یک پیستون محبوس شده و سپس آزاد می شود.

با جود اینکه تفنگ بادی به منظور رفع نواقص سلاح های جنگی توسعه یافت اما رفته رفته کاربردهای دیگری پیدا کرد. تفنگ های بادی از جمله تفنگ هایی است که به خاطر مکانیزم خاص، کم خطرتر محسوب می شوند. لذا خیلی زود جای خود را در میان علاقه مندان به شکار و تیراندازی باز کرد. عمده تفنگ های بادی به منظور تفریح، شکار یا استفاده در مسابقات تیراندازی طراحی و تولید می شوند.

تفنگ های بادی راه نسبتا طولانی را برای رسیدن به سلاحی که امروز می شناسیم طی کرده اند.

قدیم ترین تفنگ بادی موجود و شبیه به شکل امروزی آن مربوط به سال ۱۵۸۰ است. این تفنگ همینک در موزه ای در استکهلم سوئد نگهداری می شود.

از استفاده از فنرهای لوله ای در اواسط قرن ۱۹ تا جایگزینی فنرهای حلزونی تا استفاده از خان در تفنگ بادی در قرن بیستم! گفته می شود که تفنگ تولید شده توسط کمپانی BSA را می توان اولین تفنگ بادی مدرن دانست. استفاده از فناوری فنر پیستون، خان و دقت بالا، تفنگ های بادی را در مسیر جدیدی قرار داد.

 

انواع تفنگ های بادی

با توجه به نوع مکانیسم به کار رفته، تفنگ های بادی را می توان به صورت کلی به چهار دسته تقسیم کرد:

تفنگ بادی فنر پیستون : ساده ترین نوع تفنگ های بادی که از مکانیسم شناخته شده فشار هوای ایجاد شده توسط نیروی فنر استفاده می کند.

تفنگ بادی نیتروپیستون : خیلی سخت است که این نوع تفنگ را صرفا به دلیل استفاده از نیتروژن به جای هوا در دسته جداگانه ای قرار داد. اما به هر حال استفاده نیتروژن لگد تفنگ را اندکی کاهش داده است.

مطالب پیشنهادی :   چطور خودکار بیک اصل را تشخیص دهیم؟

تفنگ بادی پی سی پی : این تفنگ ها که بسیار هم محبوب هستند از فشار هوای ذخیره شده در یک سیلندر برای پرتاب گلوگه استفاده می کند. از آنجا فنر و سایر قطعات محرک در این تفنگ وجود ندارد خبری از لگد تفنگ هم نیست.

تفنگ بادی گازی : در این تفنگ ها از فشار هوای گاز CO2 که در یک کپسول ذخیره شده بهره می برند. پس از اتمام گاز،  کپسول دیگر قابلیت شارژ ندارد و باید کپسول جدیدی خریداری کرد. این تفنگ های برد کمتری دارند و بیشتر در مسابقات تفریحی استفاده می شود.

 

تفنگ بادی دیانا، معروف ترین برند تفنگ بادی

معتبرترین تولید کننده تفنگ های بادی در دنیا، کمپانی RWS آلمان است. این کمپانی تفنگ های خود را با نام تجاری DIANA به بازار عرضه می کند.

تشخیص تفنگ بادی دیانا اصل

تفنگ های بادی دیانا به دلیل دقت و طو عمر بالا، مشهور ترین تفنگ های بادی دنیا است. محصولات این کمپانی آلمانی در ایران هم طرفداران زیادی در بین علاقه مندان به تیراندازی دارد.

قدمت محصولات این کمپانی معروف تولید کننده تفنگ بادی به دهه آخر قرن نوزدهم برمی گردد. کیفیت بالای ساخت تفنگ بادی دیانا باعث شده دامنه فروش آنها به بیش از ۶۰ کشور دنیا برسد. تفنگ بادی دیانا شاید انتخاب اول هر کسی باشد که به دنبال تفنگ بادی خوب و عالی بگردد.

تفنگ های بادی تقلبی دیانا، مدتی است که ذهن طرفداران آن را به خود مشغول کرده است. و این سوال جدی را مطرح می کند که چطور می توان تفنگ بادی دیانا اصل را تشخیص داد.

در تفنگ های تقلبی دیانا دیگر اثری از آن دقت و طول عمر که شاخصه DIANA است، خبری نیست.

تیم فنی ویکی فیک با مشورت با متخصصان فروش و شناخت اسلحه های بادی، راه حل های تشخیص این تفنگ های بادی دیانا اصل و تقلبی را برای اطلاع در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

مطالب پیشنهادی :   خودکار لکسی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص بدهیم ؟

 

روش تشخیص تفنگ بادی دیانا اصل و تقلبی

تفنگ بادی دیانا تقلبی

۱ ) تفنگ بادی دیانا اصل دارای کیفیت بسیار بالایی است. این کیفیت بالا خودش را هم در ظاهر و هم در عملکرد تفنگ به خوبی نمایش می دهد. در واقع می توان گفت نباید هیچ ایرادی در ظاهر تفنگ دیانا اصل مشاهده کنید.

هرگونه بی دقتی در ساخت، مونتاژ قطعات و … نشان دهنده تفنگ بادی دیانا تقلبی است.

 

۲ ) هر تفنگ بادی ساخت دیانا، دارای تاریخ ساخت و شماره سریال بر روی بدنه خود است. شما می توانید با ارسال یک ایمیل متوجه شوید که تفنگ بادی دیانا اصل یا تقلبی است.

برای اینکار کافی است ایمیل را با فرمت زیر به آدرس info@diana-airguns.de ارسال نمایید.

Dear sir/madam
The serial number of my newly purchased Diana Mod***is(s/N)
Please email me some information about this air rifle such as date of production.
And please say me my air rifle is original or not.

به جای *** مدل تفنگ و به جای S/N شماره سریال درج شده بر روی تفنگ را جایگزین کنید.

 

به تکامل و دقیق تر شدن ویکی فیک در تشخیص کالای اصل و تقلبی کمک کنید.

اگر اطلاعات بیشتر و دقیق تری درباره تشخیص تفنگ بادی دیانا اصل و تقلبی دارید در قیمت نظرات با سایرین درمیان بگذارید. مطالب و تصاویر ارسالی، با نام خودتان در وبسایت ویکی فیک منتشر خواهد شد.

 

از شما دعوت می کنیم ویکی فیک را در تلگرام و اینستاگرام با آیدی @wikifake دنبال کنید.

 

همچنین می توانید اگر از علاقه مندان به محصولات این شرکت هستید می توانید به وبسایت تفنگ بادی دیانا مراجعه نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.