Site icon ویکی فیک مرجع تخصصی تشخیص کالای اصل و تقلبی

چگونه می توان ساعت آیس واچ اصل و تقلبی را از یکدیگر تشخیص داد؟

آیس واچ فیک و تقلبی

روش دقیق شناسایی ساعت آیس واچ اصل و تقلبی

تا کنون در ویکی فیک به بررسی ساعت های اصل و تقلبی زیادی پرداخته ایم. که پیشنهاد می کنیم حتما آنها را مطالعه نمایید. اما با توجه به محبوبیت روز افزون محصولات آیس، بررسی ساعت آیس واچ اصل و تقلبی در اولویت تیم فنی ویکی فیک قرار گرفت.

پیش از آن بد نیست به صورت اجمالی تاریخچه برند ساعت آیس واچ را مرور کنیم.

 

تاریخچه برند ساعت آیس واچ

کمپانی آیس واچ یک شرکت نوپای بلژیکی است که از اواخر سال ۲۰۰۶ پا به عرصه ظهور گذاشت. با این وجود با سرعت زیاد توانست طرفداران خود را در میان اقشار مختلف پیدا کند.

گواه این ماجرا فروش ساعت ICE-Watch در بیش از ۱۰۰۰ هزاران فروشگاه در سرتاسر دنیا است. کمتر کمپانی در دنیا توانسته در کمتر از یک دهه از زمان تاسیس به چنین رشدی دست پیدا کند. بسیاری از کمپانی های سازنده ساعت، حتی شرکت های نامدار و برجسته، در برهه هایی دچار یکنواختی می شوند.

شرکت تولید کننده ساعت ICE با درک این موضوع توانست بهترین بهره را از رکود طراحی ساعت ببرد.

کمپانی ICE-Watch به خوبی به نیاز بازار برای طراحی ساعت شیک و مدرن و در عین حال با کیفیت پاسخ داد. کیفیت بالای ساخت ساعت های آیس واچ در کنار بهره گیری از طراحی جذاب و رنگ های متفاوت، آن را به غول تازه وارد ساعت های مچی تبدیل کرده است.

جالب است که بدانید کمپانی ساعت ICE-Watch مجموعه ها و ترکیب رنگ های جدید خود را سه بار در سال عرضه می کند. رنگ های جذاب ساعت های آیس واچ از قرمز آلبالویی تا سبز لیمویی آنها را دنیای ساعت کاملا متمایز می کند.

اگر این طراحی های خاص را در کنار قیمت مقرون به صرفه آنها قرار دهید، کاملا حیرت زده می شوید. بنابراین اگر به دنبال ساعتی هستید که شما و اطرافیانتان را حیرت زده کند، پیشنهاد ویکی فیک ساعت آیس واچ است.

 

ICE-Watch  فیک

عمر کمتر از یک دهه کمپانی ساعت آیس مانع از عرضه ساعت ICE-Watch تقلبی نشده است. شاید طبیعی باشد که محصولاتی با چنین ویژگی های خاصی، توجه متقلبان و سودجویان را به خود جلب کند. چنین افرادی سعی می کنند با شبیه سازی ساعت آیس واچ تقلبی را به جای ساعت اصل جا بزنند.

در ادامه به بررسی روش تشخیص ساعت آیس واچ اصل و تقلبی می پردازیم.

 

راهنمای جامع تشخیص ساعت آیس واچ اصل و فیک

۱ ) بررسی های ویکی فیک نشان داد کف قیمت ساعت آیس واچ اصل در حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

برای چندمین بار در ویکی فیک تاکید میکنیم که قیمت به تنهایی ملاک تشخیص ساعت اصل و تقلبی نیست. چرا کهممکن است ساعت تقلبی با قیمت ساعت اصل به فروش برسد . به این وسیله سعی می کنند خریدار را فریب دهند.

اما به هر صورت ساعت آیس اصل نمی تواند قیمت خیلی پایین داشته باشد. در صورت عرضه با قیمت های خیلی پایین باید نسبت به تقلبی بودن ساعت مشکوک شوید.

 

۲ ) جعبه اصلی ساعت آیس واچ اصل معمولا مشکی است و روی آن لوگوی کمپانی درج شده است.

بعضی برندها در بسته بندی های خود شاخصه های ویژه ای را به کار می برند. برخی از ویژگی های به کار رفته به سیاست های تبلیغاتی و بازاریابی بر می گردد.

رعایت تمام این ویژگی ها در بسته بندی ساعت آیس واچ تقلبی دشوار است. چرا که پیاده سازی تمام آنها هزینه چاپ و تولید را بالا می برد. بالا رفتن هزینه تولید سازگاری چندانی با فلسفه تولید ساعت فیک ندارد.

 

۳ ) باکس داخلی ساعت آیس واچ اصل هم رنگ با رنگبندی خود ساعت است. به عبارتی اگر به طور مثال ساعت دارای رنگ بندی نارنجی باشد باکس داخلی هم نارنجی خواهد بود. در تصاویر زیر این هماهنگی در رنگ ها را به خوبی مشاهده می کنید.

در بسیاری از موارد در ساعت آیس واچ فیک این مساله رعایت نمی شود.

این ویژگی در بسیاری از سری های ساعت های این برند رعایت می شود.

 

کاهش هزینه تولید، عامل کلیدی برای تشخیص ساعت فیک

۴ ) در دو طرف باکس داخلی ساعت آیس واچ اصل لوگوی کمپانی به صورت برجسته حک شده است.

حک کردن این لوگو به صورت برجسته هزینه های تولید ساعت فیک را بالا می برد. همانطور که در مورد ۲ شرح دادیم تولیدکننده ساعت فیک به دنبال کاستن هزینه های تولید است. حک برجسته لوگو روی بسته بندی هزینه تولید را بالا می برد. بنابراین بسیار بعید است در ساعت آیس واچ فیک شاهد این ویژگی باشیم.

بنابراین فقدان لوگوی برجسته یکی از نشانه های واضح ساعت آیس تقلبی است.

 

۵ ) در داخل بسته بندی ساعت آیس واچ اصل یک مکعب متصل به یک بند کوتاه قرار دارد. در ساعت ICE اصل روی این مکعب نیز لوگوی کمپانی به شکل برجسته حک شده است.

به نظر شما آیا تولید این قطعه و قرار دادن آن در بسته بندی برای تولید کننده ساعت آیس واچ تقلبی مقرون به صرفه است ؟

 

۶ ) ساعت آیس واچ اصل دارای دفترچه راهنما و گارانتی است. بیشتر ساعت های تقلبی فاقد این دو مورد هستند.

این ماله نیز مانند بیشتر مواردی که تاکنون به آن اشاره کردیم به کاهش هزینه های تولید ساعت تقلبی بر می گردد.

کیفیت پایین چاپ و… همگی نشانه ساعت آیس واچ تقلبی است.

 

اورجینال یا فیک ؟ جریئات تعیین کننده هستند …

۷ ) روی جعبه و نیز کارتن ساعت آیس واچ اصل یک لیبل با عکس ساعت، بارکد و شماره مرجع وجود دارد. اطلاعات روی این دو لیبل باید کاملا با هم منطبق باشند در غیر اینصورت ساعت تقلبی است.

تولید کنندگان ساعت آیس واچ تقلبی معمولا یک لیبل ثابت برای نصب بر روی همه ساعت ها دارند. همچنین معمولا از نصب لیبل دوم روی باکس داخلی صرف نظر می کنند.

این همان مساله ای است که در در مورد ادکلن اصل و تقلبی هم وجود دارد.

همچنین می توانید با ورد به سایت کمپانی این سریال را وارد کنید و از اصل بودن ساعت خودتان اطمینان حاصل کنید.

 

۸ ) قاب پشتی ساعت آیس  اصل را بررسی کنید. نوشته ها و علایم درج شده روی کیس پشتی باید دقیقا مشابه ساعت آیس واچ اصل در تصویر زیر باشد.

به شکل فونت ها، جایگری نوشته ها و سایر موارد دقت کنید.

در بعضی از نمونه های ساعت تقلبی این نوشته روی بدنه حک نشده و صرفا به نصب یک لیبل شفاف بسنده کرده اند.

 

۹ ) روی بند ساعت آیس واچ اصل لوگوی کمپانی با کیفیت بالا حک شده است. لوگو ICE-Watch روی پیچ تنظیم ساعت نیز درچ شده در غیر اینصورت ساعت آیس واچ تقلبی است.

 

به تکامل و دقیق تر شدن ویکی فیک کمک کنید.

اگر اطلاعات بیشتر و دقیق تری درباره ساعت آیس واچ اصل و تقلبی دارید با ما درمیان بگذارید.

مطالب و تصاویر ارسالی، با نام خودتان در وبسایت ویکی فیک منتشر خواهد شد.

 

بد نیست سری هم به وبسایت آیس واچ بزنید و از عرضه سری جدید ساعت های این کمپانی مطلع شوید.

 

همچنین از شما دعوت میکنیم ویکی فیک را در تلگرام و اینستاگرام با آیدی  wikifake@ دنبال کنید.

خروج از نسخه موبایل